آغاز ترخیص سه هزار وسیله نقلیه توقیفی در همدان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: به منظور تعیین تکلیف وسایل نقلیه توقیفی، طرح ترخیص خودروهای رسوبی در پارکینگ ها آغاز شده و پلیس آمادگی لازم برای ترخیص بیش از سه هزار وسیله نقلیه موجود در پارکینگ ها را دارد.

به گزارش پایگاه خبری همدانی‌ها سرهنگ غلامعلی همایی امجد گفت :بیش از ۲ هزار دستگاه خودرو و یک هزار دستگاه موتورسیکلت توقیف و در حال حاضر در پارکینگ های این استان قرار دارد.

وی افزود: به مناسبت فجر انقلاب با دستور فراجا ترخیص وسایل نقلیه از پارکینگ های این استان آغاز شد بنابراین مالکان خودروهای توقیفی می توانند با در دست داشتن مدارک هویتی خود و خودرو، به پلیس+۱۰ برای ترخیص وسیله نقلیه مراجعه کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان اظهار کرد: امکان قسط بندی جرائم و خلافی خودروها نیز فراهم شده است تا مالکان وسیله نقلیه مشکلی در زمینه ترخیص خودرو نداشته باشند.

سرهنگ همایی تاکید کرد: هر چند ترخیص خودروهایِ توقیفی شامل همه تخلفات رانندگی از جمله موارد حوزه عفاف و حجاب نیز می‌ شود اما این طرح مشمول خودروهای دارای شکایت قضایی نمی شود.

وی بیان کرد: همراه داشتن همه مدارک درخواستی برای ترخیص خودرو الزامی است البته می توان از طریق نرم افراز پلیس من نیز برای این کار اقدام کرد.

حدود ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در همدان تردد دارند.